NewsНовиниНовости

У результаті пожеж, що відбулися у зоні відчуження у квітні 2020 року, в інформаційному просторі поширювалося дуже багато інформації про значні пошкодження туристичних локацій.

Наразі співробітники ДП «ЦОТІЗ» аналізують дані щодо пошкоджень об’єктів на маршрутах відвідування, регулярно виїжджають на маршрути для оцінювання ситуації.

Станом на сьогодні, локації за маршрутами № 1 – 8, а також № 10 та 13 не постраждали. У селищі Черевач обгоріли трава та дерева на околицях, саме село вцілило. Залісся також не ушкоджене. У місті Чорнобиль згорів тільки один напівзруйнований дерев’яний будинок на околиці. Вціліли й оглядові об’єкти у селах Паришів, Копачі, Опачичі, Купувате, селищі міського типу Поліське.

Найпопулярніші об’єкти Чорнобильської зони – місто Прип’ять та загоризонтна радіолокаційна система «Дуга» – не постраждали, проте пожежа частково зачепила господарські та житлові об’єкти військового містечка Чорнобиль-2.

Найгіршою є ситуація на маршруті № 11 – вогонь сильно пошкодив табір «Казковий», що знаходився у мальовничих місцях біля річки Уж і поблизу селища Іловниця. Вціліли тільки двоповерхові корпуси біля річки, але згоріла майже вся ліва сторона табору. Питання щодо його подальшої долі буде вирішуватись після завершення ліквідації пожежі.

На маршруті № 9 «м. Чорнобиль – с. Красне» вогонь повністю знищив покинуті будівлі села Крива Гора. Пожежники зупинили його на кордоні з селом Замошня.

Маршрут № 12, що веде до селища Бички, також частково постраждав – вогонь пройшов через село Розсоха, по якому проходить маршрут.11:21:17

Довідково:

Нагадаємо, що на сьогодні у зоні відчуження існує 21 офіційний маршрут. 13 з яких – наземні, по об’єктах та евакуйованих після катастрофи селах зони відчуження та зони безумовного (обов’язкового) відселення.