NewsНовиниНовости
І про це свідчать статистичні дані, які вже традиційно підсумовує ДП «ЦОТІЗ».
За даними підприємства у 2021 році зону відчуження відвідало
7️⃣3️⃣0️⃣8️⃣6️⃣ осіб! І це у два разі більше, ніж минулого року – 36450 осіб.
 
Про що це говорить? Про те, що поступово люди змінюють відношення до території, де колись сталась трагедія. Вони не бояться, їм цікаво. Цікаво знати про події, що відбулись тут майже 36 років тому. Вони дивуються, коли бачать сучасну Чорнобильську зону.
 
Так, там лишились зони особливої небезпеки, але, відвідування відбувається тільки згідно офіційно затверджених маршрутів, на яких контрольні рівні можливого опромінення гарантовано не буде перевищено.
 
ГРУДЕНЬ – МІСЯЦЬ ЗИМОВОГО СПОКОЮ, АЛЕ НЕ ПРОСТОЮ
 
Традиційно, у грудні кількість відвідувачів йде на спад. Це можна прослідкувати дивлячись на динаміку відвідування 2017 – 2021 років. За місяць Чорнобиль відвідало 3452 особи, з них українців – 845; іноземців майже втричі більше – 2607. Порівняно з листопадом змінилась трійка країн-лідерів, з яких найбільше їхало іноземних громадян – Іспанія помінялась місцями з Польщею. Іспанія – 481 особа; Великобританія – 325 осіб; Польща – 240 осіб.
Для тих, хто перебував тут у грудні, зима зробила чудовий подарунок – неймовірні фото засніженої Прип’яті, Чорнобильської АЕС, самого міста Чорнобиль, чарівних пейзажів та краєвидів Чорнобильського заповідника.
 
ТРЕВЕЛ-МАГНІТ: ДО ЧЗВ ЇХАЛИ НАВІТЬ З НАЙЕКЗОТИЧНІШИХ КРАЇН
 
У 2021 році до Чорнобильської зони відчуження їхали з найрізноманітніших куточків світу, про що свідчать статистичні дані та цифри. За рік в Чорнобилі побували
3️⃣9️⃣1️⃣7️⃣2️⃣українці. І це не дивно, адже закрита зона поступово стає відкритою і те, що з дитинства розповідали вчителі, чули з телевізора, бачили в інтернеті, те, що лякало й стало доступним – є бажання побачити.
Але вражає й кількість іноземних візитерів – 3️⃣3️⃣9️⃣1️⃣4️⃣ осіб. Для більшості з них фактором, що спонукав приїхати, став вихід серіалу «Чорнобиль» НВО та інформаційні матеріали з інтернету.
Весь рік ми намагались слідкувати за іноземними країнами, з яких до Чорнобиля їде найбільше громадян. Загалом,
1.Польща – 4683 особи;
2. США – 3493 особи;
3. Німеччина – 3190 осіб.
Крім того, до України, аби побачити Чорнобильську зону відчуження їхали з таких екзотичних для нас країн, як Зімбабве, Коста-Ріка, Вануату, Парагвай, Болівія, Фіджі. Ось, наприклад, з Бразилії приїхало 492 особи, з Австралії – 205 осіб.
У 2021 році на зростання кількості відвідувачів вплинули наступні фактори – відкриття кордонів багатьох іноземних країн, обов’язкове ПЛР-тестування, вакцинація та інші карантинні заходи. Все це в деякій мірі полегшило процедуру потрапляння до України та Чорнобильської зони під час пандемії Ковід-19.
В 2021 році серед відвідувачів переважали одноденні поїздки. Нагадуємо, що перебувати у зоні відчуження можна не більше 5 діб. Один з варіантів – дводенний візит. За цей час є можливість побачити більше, ніж за один день. На ночівлю можна зупинитись у трьох хостелах міста Чорнобиль або села Дитятки, що поруч із Зоною відчуження.
 
У ЧОРНОБИЛІ ЗУСТРІЧАЛИ 2022 РІК
 
31 грудня 2021 року, окрім працівників підприємств зони відчуження, в Чорнобилі знаходилось ще 42 відвідувача, які вирішили, що зустріти 2022 рік в Чорнобильській зоні – то дуже незвично. Святкували прихід року Тигра 34 громадянина Польщі, 5 громадян Чехії, 1 громадянин України, 1 громадянин Білорусії, 1 громадянин Італії. Потрібно підкреслити, що польські сусіди започаткували своєрідну традицію зустрічі Нового року в вахтовому містечку. Не порушили вони її й наприкінці 2021 року.
Чорнобильська зона для багатьох стає одним із тих місць, до якого хочеться повернутися знову. Тільки у зоні відчуження можна побачити унікальні речі та місця, яких немає ніде у світі і варто встигнути зробити то якомога швидше, бо багато з них зникає – час не стоїть на місці.
Нагадаємо, що відвідати Зону відчуження з ознайомчим візитом можуть громадяни усіх країн світу, що досягли 18 років та не мають медичних протипоказань для перебування у Чорнобильській зоні.
Ознайомитись з офіційно-затвердженими маршрутами відвідування можна, якщо перейти за цим посиланням: https://bit.ly/3n7Nu1X
Ознайомитись з туроператорами, що працюють за Чорнобильським напрямком можна, якщо перейти за посиланням: https://cotiz.org.ua/info/operators/
Нажміть на діаграму, щоб збільшити.
 
 
 
chevron-right chevron-left