NewsНовиниНовости
Відомо, що Чорнобиль – одне з стародавніх міст України, що має надзвичайну та багату історію, адже місту вже 828 років, а можливо, і більше.
Нещодавно у пошуках підтвердження однієї історії, що стосується міста Чорнобиля, звернулись до Сергія Паскевича, заступника директора з наукової роботи Інституту проблем безпеки атомних електростанцій Національної академії наук України. Нам потрібно було потрапити до будівель по вул. Леніна.
На території ІПБ АЕС в одній із будівель побачили ось цей старовинний диво-камін.
До аварії тут розташовувались поліклініка та відділення лікарні.
На жаль, камін частично вже зруйновано.
На фото є й старовинна кахельна плитка з тавром. Можливо, хтось володіє інформацією – коли вироблялись такі кахлі?
Підтвердження фактів, заради яких ми відвідали територію інституту, поки, не знайшли. Але продовжимо шукати.
Деякі факти про Чорнобиль
 Вперше Чорнобиль згадується в Іпатіївському літописі у 1193 році. Приводом для написання стало полювання князя Вишгородського і Туровського Ростислава – сина великого князя Київського Рюрика, в місцевих лісах.
Біля міста виявлено залишки городища, оточеного глибоким ровом, та кургани часів Київської Русі. В одному з них, що називається Татарським, було знайдено залізну зброю. Знайдено також скарб ювелірних, бронзових та срібних прикрас XII—XIII століть.
У 1552 році в Чорнобилі нараховувалось 196 будинків, населення – 1372 особи, з них 63 бояри і їх сім’ї, 1160 міщан.
Згадки про Чорнобиль існують навіть в історії Франції. В період якобінської диктатури уродженка Чорнобиля, 26-річна полька Розалія Любомирська-Ходкевич, 30 червня 1794 року була страчена в Парижі. Її звинуватили у зв’язках в Марією-Антуанеттою та іншими членами королівської сім’ї.
chevron-right chevron-left