NewsНовиниНовости
У рамках проекту “Чорнобиль. Збереження” у недалекому майбутньому буде відновлено унікальні вітражі кафе “Прип’ять”, автором яких є художник Віктор Олександрович Блінов, монументаліст, живописець, член Національної спілки художників України (1987). Зараз він мешкає в Македонії.
За словами керівника проекту Лали Тарапакіної, для роботи по збереженню та консервації Прип’яті та її пам’яток мистецтва було запрошено експертів – Ларису Пішу, члена бюро монументальної секції Національної спілки художників України й Анатолія Смучка, майстра-вітражіста.
За словами Лариси Пішій:
“…вітраж виконано в унікальній техніці, яка створює враження неначе це не скло, а тканий гобелен, що світиться. На плоске кольорове транспарентне скло (одне, або декілька шарів) монтувались торцем півторасинтиметрові в ширину і трьохміліметрові в товщину полоски різної довжини одна впритул до одної з кольорового прозорого скла, утворюючи неймовірну гру світла і поєднання багатьох кольорів.
Це дуже складна техніка за затратами часу на виконання і великої кількості матеріалів (разів в 10 більше ніж на звичайний плоский вітраж), яка ніде у світі не використовується через велику вартістність і працеємність. Я, принаймі, аналогів ніде у світі не бачила…” (Зі сторінки Лали Тарапакіної у ФБ).
Маємо надію на те, що через деякий час відвідувачі з усього світу побачать оновлені вітражі, що є неповторними за своєю технікою та сюжетом.
Довідково: За радянськими мірками кафе «Прип’ять» було досить тихим та невеликим закладом. Кафе мало свій літній майданчик, з якого відкривалися чудові пейзажі Яновської затоки. Воно було дуже популярним у прип’ятчан. Тут відпочивали колективами працівники Чорнобильської АЕС. Ось і на світлині доаварійного часу працівники лабораторії металів ЧАЕС святкують разом. Світлину зроблено на фоні тоді ще цілих вітражів.
До речі, серед працівників є наш супроводжуючий Володимир Володимирович Вербицький та бабуся ще одного нашого супра Віталія Пояркова – Раїса Яківна Пояркова.
Більше про проект “Чорнобиль. Збереження” можна дізнатись тут: https://www.facebook.com/635912716522211/posts/4196511300462317/
chevron-right chevron-left