NewsНовиниНовости

Чорнобильську зону відчуження за 8 місяців цього року відвідали 74671 чоловік. Майже 80% туристів приїздить із-за кордону – 59698 осіб та – 14973 людини з України. Серед іноземних відвідувачів найбільше всього до Чорнобиля їдуть з Великої Британії – 10381 людина. На другому місці – поляки – 6544, на третьому – німці – 5399, четвертому – американці – 4143 та на п’ятому чехи – 2829. За даними ЦОТІЗ, загальна кількість країн, звідки приїжджають до Чорнобиля – 130. Серед них Сінгапур, Чилі, Мексика, Японія та інші.

«Чорнобиль – тема, яка цікавить увесь світ. Люди бажають на власні очі побачити місце, де відбулась одна з найбільших трагедій останнього часу. З одного боку така привабливість дає певні переваги – додаткові надходження до бюджету. Але з другого – потрібно додаткового розвивати інфраструктуру, яка зробить комфортним та безпечним перебування туристів у зоні відчуження», – розповідає помічник директора ДП «ЦОТІЗ» Кирило Гарник.

Нагадаємо, що цьогоріч Чорнобильська зона відчуження була визнана, як один із пріоритетних напрямків для розвитку туризму. На виконання Указу Президента України №512/2019 «Про деякі питання розвитку територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи» ДАЗВ затвердив водні та повітряні маршрути відвідування зони відчуження, які передбачають пересування річками Прип’ять та Уж. Всього загалом відвідувачам пропонують 21 маршрут. Аби потрапити до зони відчуження, потрібно вчасно оформити дозвіл на перебування. Для цього потрібно надати заявку у електронній формі через систему «Електронний квиток».