NewsНовиниНовости
Прип’ять – це не тільки назва відомого міста Чорнобильської зони, але й дивовижна, живописна річка, яка протікає на території двох країн: України та Білорусі.
➡️Довжина річки Прип’ять становить 775 км, у межах України – 254 км. Проходить через Волинську, Рівненську та Київську області.
➡️Так сталося, що у 1986 році в наслідок вибуху на Чорнобильській АЕС в річку Прип’ять потрапили радіоактивні речовини, які надійшли у Київське водосховище. Води річки, яка століттями була годувальницею полісян, в одну мить стали майже отруйними.
➡️Відомо, що у межах Чорнобильської зони вона протікає близько 60 кілометрів.
➡️В басейні Прип’яті у 20 ст. здійснювалися осушувальні меліорації, особливо інтенсивно протягом 1950 – 1970 років. Було збудовано низку осушувальних систем. В результаті деякі притоки Прип’яті на значних ділянках перетворилися на магістральні канали цих систем. Економічний ефект від освоєння осушених земель виявився не таким значним, як очікувалося. Тому в кінці 20 ст. до осушення почали ставитись помірковано.
➡️Відомо, що у місті Прип’ять був річковий вокзал. У касах вокзалу можна було придбати квиток на катери на підводних крилах «Ракета», «Метеор», що могли доставити до Києва, або навіть у сусідню Білорусь. Катери причалювали й до берега Чорнобиля. Там теж був невеличкий вокзал.
➡️Крім того, завдяки тому, що Чорнобиль розташовувався поблизу водних шляхів – на перетині Прип’яті та Дніпра, у різні часи він був і важливим торговим центром, тут знаходились майстерні по ремонту пароплавів а потім – судноремонтний завод.
➡️У часи ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС на водах Прип’яті стояло селище «Білий пароплав».
На світлинах: Ріка Прип’ять наприкінці грудня 2020 року.
chevron-right chevron-left