NewsНовиниНовости
✴Спочатку у Чорнобилі в Музеї цивільного захисту “Зірка полин” учасники туру почули від екскурсовода про історію та розвиток пожежної справи у доаварійному Чорнобильському Поліссі, про події 1986 року. Вони дізналися про те, що в музеї знаходяться унікальні вирвані аркуші з журналу, що довгий час зберігалися в архівах КДБ, в яких є записи про аварію. В останньому залі, де створено художній макет 4-го реактора, у гостей був час переосмислити все почуте та побачене.
✴Крім того, відвідувачі пройшлись Алеєю покинутих сіл та побачили Свято-Іллінський храм – єдиний постійно діючий у зоні відчуження.
✴На виїзді із Чорнобиля поклали квіти до Меморіального комплексу “Тим, хто врятував світ”, що присвячений усім рятувальникам, включаючи й працівників станції. Таким чином представники облдержадміністрації вшанували пам’ять усіх причетних до ліквідації наслідків вибуху на ЧАЕС.
✴Вразило делегацію місто Прип’ять. Разом із супроводжуючими ДП “ЦОТІЗ” відвідувачі пройшлись найцікавішими місцями міста та почули розповіді з історії життя легендарної Прип’яті. Крім того, відвідали Музейну експозицію ліквідаційної техніки просто неба, що розташовано на території АТХ-2.
✴Останнім пунктом призначення стало містечко Чорнобиль-2 та антени ЗГРЛС ” Дуга” – надсекретного об’єкта радянської доби.
✴Завершився тур відвідуванням екопарку “Медведино”, що поруч із селом Горностайпіль. Зубрів, бізонів, козуль, верблюдів, куланів, маленьких поні та ішачків – цих і інших тварин можна побачити у екопарку, що розташовано на великій території. Крім того, на сироварні можна продегустувати та придбати крафтові сири.