NewsНовиниНовости
Творча група об’їхала чотири села й місто Чорнобиль, були у чотирнадцяти хатах. Об’єднала усіх українська художниця Zinaida. Декілька років тому вона разом з єдинодумцями ініціювала експедиції до Чорнобильської зони відчуження.
“Нас зустрічали добре знайомі серцю поліщуки, щиро пригощаючи традиційними для регіону частуваннями, в тому числі і обрядовими стравами: багатою кутею.
Кожна поїздка є неповторним скарбом для душі і пам’яті. Відкриває нове і лишає по собі особливі послання. Цьогорічна мені згадуватиметься сердечними словами: «Дівчата, в цій хаті не звучали пісні більше 30-ти років, такого тут ще не було! Співайте, прошу!»
Усвідомлюю, що наші традиційні поїздки в один день постануть перед об’єктивною реальністю, бо вже сьогодні добра третина хат, знайомих з минулих відвідин зони відчуження, стоять самотніми без людей. І ця тенденція прямо впливає на дійсний стан духовно-матеріальної культури Чорнобильщини.
Але прямо зараз я щиро вдячна талановитим однодумцям і можливості живої взаємодії із теплом сердець укорінених самоселів.
Це огортає душу невимовним Щастям!” – піділилась своїми враженнями художниця.
Для проекту було записано щедрівку з Київського Полісся “Малада Галечка пшеніцу жала” у виконанні Галини Гончаренко та Анастасії Полетневої.
Кожного відвідування команда записує відео за участю самопоселенців, людей, що після аварії були евакуйовані та повернулись до рідних місць. Проект має назву “Укорінені”.
Крім того, восени минулого року Zinaida внесла свій великий вклад у відкриття виставки колишнього киянина, а нині – самомоселенця з села Ладижичі та талановитого художника Ігора Рудені Чудіще Болотнє.
Відео з особистої сторінки Zinaida.Art в ФБ.