NewsНовиниНовостиФотогалерея
Іграшкові свідки чорнобильської катастрофи. Ось вже 34 роки вони чекають на повернення своїх маленьких друзів. З кожним роком вони чорніють, марніють та притрушуються пилом. Часто ляльок, м’яких ведмедиків та зайців можна побачити на покинутих вулицях Чорнобиля, Припˊяті, поруч із дитсадком в Копачах. І навіть на «Дузі». Деякі вціліли, деяких вже розірвано. Багато іграшок ще можна знайти в дитячих садках. Усі іграшки були назавжди залишені у зоні відчуження. Ними вже ніколи не будуть гратися. Вони залишились у відчуженому тинстві.
Ми починаємо публікувати серію світлин під назвою «Відчужене дитинство». На фото – іграшки із Чорнобильської зони. Всі світлини зроблено без відвідування будівель.
Нижче в нашій постійній рубриці #зонафактів ми наводимо цікаві факти:
🔹15 дитячих садочків відвідували малі припˊятчани. Ось деякі з назв: «Чебурашка», «Медвежонок»», «Звездочка», «Василек», «Дружба», «Ивушка».
🔹5 шкіл навчали припˊятських учнів, навчальні заклади було розраховано на 6786 місць.
🔹3 школи діяли у місті Чорнобилі, одна з них – школа-інтернат. Школа №1 з поглибленим знанням української мови знаходилась на вулиці Кірова. Вперше вона прийняла дітей у 1976 році. До того школа №1 знаходилась на вулиці Червоноармійській, 17. Будівля була маленькою, тому початкові класи розташовувались у будинку поруч із Свято-Іллінською церквою та у будівлі колишнього дитячого будинку на вулиці Пролетарській. Дитбудинок припинив своє існування ще до 70 років минулого століття. До наших часів споруда не збереглася. Наразі у колишній школі на вулиці Кірова розташовано медико-санітарна частина №16. Після того, як школу №1 перевели на вулицю Кірова, школа №2 заняла будівлю на Червоноармійській, 17. Раніше вона розташовувалась по вулиці Радянській, 2, поруч з парком Слави. Школа-інтернат була на вулиці Шкільній. Наразі там діє ДСП «Екоцентр».
🔹24700 дітей евакуйовані із зони відчуження у 1986 році після аварії на ЧАЕС. (За даними матеріалу «Уроки Чорнобилю: екологічна міграція», Н.В. ГУНЬКО, кандидата географічних наук, завідувача лабораторією медичної демографії ДУ «Науковий центр радіаційної медицини АМН України»).
🔹533 вагітні жінки знаходились у Припˊяті на момент аварії. Такі дані приводить академік Юрій Антипкін, директор Інституту педіатрії, акушерства та гінекології АМН України.
chevron-right chevron-left