Knowledge baseNewsБаза знанийБаза знаньБез рубрикиНовиниНовости
Старосілля. Таке відчуття, що назва говорить за себе – тут дійсно мешкає дух старого села. Дух Чорнобильського Полісся, який не хоче покидати ці землі.
На вулицях можна побачити залишки плетених парканів, обплетені стіни будинків, прості пристрої для домашнього господарювання й вжитку. Повірити в то важко, але дерев’яні колеса та полози для санчат використовували ще в 20 столітті.
Будинки в селі майже всі дерев’яні, деякі стріхи ще й досі вкриті соломою. До соломи живописно вплівся мох. Здається, що в цьому селі мешкають казкові Лісовіки та Чугайстри, або заходять сюди перепочити. І то вони залишили у кутку рогача або повісили куфайки, які можна побачити на світлинах.
Біля одного з будинків можна побачити ступу, видовбану із цільного стовбура дерева. Деревина зовсім не гнила! А ось – ялинка. Більше 34 років тому хтось дбайливо посадив її біля будинку. Вона виросла й самотньо височіє над будівлею.
Недалечко зруйнований будинок. Стріхи вже немає, та й стіни майже впали, але він тримається, рівненько так. Дивиться вікнами-очима. Ніби дід, якому ще хочеться пожити.
А ось хтось дивиться на тебе з розбитого вікна будинку. Придивляєшься – це фото. Портрет молодої людини. Хто він? Як склалася доля чоловіка?
Ще будинок. На одній з дерев’яних дошок можна роздивитись напис – повністю розібрати його складно.
Діти під плетеним парканом в селі Старосілля – ця світлина датована 1930 роком. Ніби ілюстрація поліської казки.

Дата виникнення села Старосілля невідома, але вже в 1854 році населений пункт намалював Домінік П’єр Де Ля Фліз — український етнограф французького походження, медико-хірург Імператорської Московської медико-хірургічної академії. Він створив близько 10-ти рукописних тематичних альбомів, в одному з них є й малюнок Старосілля.

В Старосіллі до аварії на ЧАЕС мешкало 145 селян. Село підпорядковувалось Зимовищенській сільській раді. Тут, на відміну від Паришева або Куповатого, ніколи не жили самопоселенці. Село в одинь день залишилось без людей.
Відвідування Старосілля не входить до офіційно затверджених маршрутів, але є села, які можна відвідати, офіційно потрапивши до зони відчуження. А це – побачити на фото. Можливо, хтось пізнає своє, рідне…
Село стоїть, його дух не хоче йти у небуття, залишаючи нам тільки фото на згадку… (Щоб зільшити фото, наведіть на нього курсор та натисніть)
chevron-right chevron-left